Jak skutecznie poprawić swoją efektywność

Ze wszystkich szkoleń jakie kiedykolwiek w moim zawodowym życiu odbyłam, najbardziej cenię sobie Program Osobistej Efektywności (PEP – The Personal Efficiency Program®). Nigdy wcześniej nie nabyłam tak przydatnej wiedzy, którą wykorzystuję na co dzień i która w olbrzymi sposób poprawiła nie tylko moją skuteczność w pracy, ale przede wszystkim daje dużo wyższy komfort psychiczny. Tym wpisem pragnę rozpocząć cykl porad, które możecie znaleźć w kategorii Efektywność Osobista.

Prawie nikogo z nas nigdy nie nauczono, jak należy pracować (zwłaszcza dotyczy to pracy biurowej). W większości przypadków przyswoiliśmy sobie zatem niewłaściwe nawyki, które trudno po latach zmienić. A skoro mowa o zmianie – raczej za nią nie przepadamy (no może za wyjątkiem mnie – ja zmiany lubię i mnie nakręcają). Z własnego doświadczenia też wiem, że to co w widoczny i sprawdzalny sposób czyni nas efektywnymi w pracy – to zdolność szybkiego reagowania, także szybkiego dostarczania informacji. Informacja rządzi dziś światem. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś i Ty posiadł tę umiejętność.

“Przytłoczeni” – tacy zazwyczaj są nasi koledzy z pracy i my sami także. Rozwój technologii, dzięki którym jesteśmy dostępni przez całą dobę, poczta elektroniczna, telefony komórkowe, komunikatory, Internet, sms-y, także dokumenty papierowe, media społecznościowe, sprawiły, że wszyscy odczuwamy przeciążenie informacjami i niedostatek czasu, by sobie z nimi poradzić. Życie jest jednak nieubłagane i wykazywanie przytłoczenia nie doda nam w oczach szefa czy współpracowników uznania, wręcz przeciwnie, może okazać się że zaczną szukać kogoś bardziej wydajnego na nasze miejsce.

nervous young business woman at the desk with a laptop

O czym będzie ta seria?

  1. Jak zapanować nad pocztą elektroniczną
  2. Jak doprowadzać sprawy do końca
  3. Jak efektywnie prowadzić zebrania
  4. Jak wdrożyć zasadę “Zrób to od zaraz”
  5. Jak ciekawie prowadzić prezentację

Co tydzień od dziś nowy odcinek serii.

Wszystkie moje wpisy zaledwie dotykają opisywanych tematów. Na każdy z nich można by napisać oddzielną książkę… co być może uczynię. Na ten moment jednak, jeśli potrzebujesz więcej informacji zapraszam do osobistego kontaktu indywidualnie tutaj.

Leave a Reply