GOODREADS 2018 READING CHALLENGE

Zapraszam wszystkich moich znajomych (a także nieznajomych) do podjęcia wyzwania w 2018 roku. Być może na postanowienia noworoczne jest już trochę za późno, ale na rozpoczęcie tego konkretnego wyzwania NIGDY nie ma złej pory.

Mój Goodreads Challenge na ten rok – to 30 książek (w tym minimum 50% w języku angielskim).

Cennym narzędziem, które pozwoli systematycznie kontrolować stan realizacji naszego wyzwania, może być “Reading Challenge” na czytelniczym portalu społecznościowym Goodreads.com. Po założeniu konta możemy zadeklarować liczbę książek, które zamierzamy przeczytać w danym roku. Na podstawie statystyki strona informuje, czy z naszym tempem dodawania książek na półkę “read” zdążymy z realizacją celu do końca roku!

Czy warto się tak chwalić swoim czytelniczym życiem, publicznie podejmując tego typu wyzwania? Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam, natomiast moim zdaniem odpowiedź jest jedna: WARTO. Badania Biblioteki Narodowej wyraźnie pokazują, że im więcej jest czytelników wokół badanej osoby, tym chętniej ona sama czyta książki. Zaś samo czytanie nie tylko poszerza wyobraźnię, zasób używanych słów, ale też sprawia, że ludzie stają się bardziej empatyczni (w dzisiejszych trudnych czasach to niezwykle istotne). Można stąd wyciągnąć wniosek, że czytając i promując czytelnictwo (choćby przez dawanie przykładu) zmieniamy świat na lepsze.

Ja już mam za sobą w tym roku 3 pozycje które gorąco polecam!

  1. Disrupted: My Misadventure in the Start-Up Bubble by Dan Lyons (polska wersja pod tytułem “Fakap”)
  2. Elon Musk: Tesla, SpaceX, and the Quest for a Fantastic Future by Ashlee Vance
  3. Kapitalizm, nieznany ideał; Ayn Rand

Kolejne, w trakcie czytania:

  1. Warren Buffet o biznesie (Zasady guru z Omaha) według Richarda J. Connors’a
  2. What the most successful people do before breakfast by Laura Vanderkam
  3. The power of habit: Why we do what we do, and how to change by Charles Duhigg

Na liście must read first:

  1. Winner-take-all Politics (How Washington made the rich richer – and turned its back on the middle class) by Jacob S. Hacker & Paul Pierson
  2. Małe życie; Yanagihara Hanya
  3. Shantaram by Gregory David Roberts

Zachęcam do czytania, Wy zróbcie to samo – czytajcie i zachęcajcie do czytania!

goodreads

Leave a Reply